Szkoła Animacji Misyjnej

Na SAM nie jesteś sam

Szkoła Animacji Misyjnej (SAM) dla młodzieży jest propozycją dla uczniów szkół średnich, którzy chcą poznać lepiej rzeczywistość Kościoła misyjnego, przeżyć krótkie rekolekcje i stać się animatorem misyjnym.
Formacja w ramach SAM składa się z ośmiu spotkań ułożonych w dwuletni program formacji. W każdym roku odbywają się cztery weekendowe spotkania. Trzy z nich to sesje szkoleniowo – formacyjne, które odbywają się w Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby w Czchowie – Kozieńcu. Czwartym spotkaniem są rekolekcje podsumowujące roczną formację. W ramach sesji uczestnicy mogą poznać organizację misji w Kościele, sylwetki świętych i błogosławionych, nauczyć się przygotowywania spotkań w ramach grup Papieskich Dzieł Misyjnych i zdobyć podstawowy warsztat animatora misyjnego.
Zachęcamy bardzo gorąco do uczestnictwa w Szkole Animacji Misyjnej, gdyż jest to możliwość rozwoju osobistego, formacji duchowej, a także ukończenie SAM to podstawa do wstąpienia do Stowarzyszenia „Inicjatywa Młodzi Misjom”.
Zapisy odbywają się w Wydziale Misyjnym Kurii Diecezjalnej w Tarnowie przy ul. Legionów 30, e-mail: ddm@diecezja.tarnow.pl, tel. 014/63-17-370.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>