KS. MATEUSZ UWOLNIONY!

RADOŚĆ – KS. MATEUSZ UWOLNIONY! To PEWNE!!!
Ks. Mateusz Dziedzic został uwolniony dzisiaj, 26 listopada, po 6 tygodniach przebywania w niewoli!
Dzisiaj w godzinach południowych dokonało się uwolnienie części uwięzionych zakładników, a więc ks. Mateusza oraz grupy Kameruńczyków. Z naszych informacji wynika, że niestety część zakładników pochodzących z Republiki Środkowoafrykańskiej pozostaje nadal uwięzionych.
Ks. Mateusz obecnie udaje się do Republiki Konga – Stolicy Brazaville, gdzie prawdopodobnie spotka się z prezydentem tego Kraju. W Brazaville spotka się tam zapewne z ks. Bogdanem Piotrowskim, naszym tarnowskim misjonarzem. Cieszymy się jego uwolnieniem i dziękujemy Bogu za ten wielki dar.
Ks. Mateusz czuje się w miarę dobrze, i chociaż mocno zmęczony na ciele i na duchu jest bardzo wdzięczny niezliczonej rzeszy modlących się w jego intencji ludzi: w diecezji tarnowskiej, w całej Polsce, a także i za granicami kraju. Dziękuje dorosłym oraz dzieciom i młodzieży, chorym oraz wszystkim grupom duszpasterskim trwającym na modlitwie.

Porwany przez rebeliantów w misji Baboua z niedzieli na poniedziałek, ok. godz. 0.30 po północy, 13 października, z miejsca plebani w Baboua uzbrojeni rebelianci uprowadzili ks. Mateusza, który od pięciu lat głosi Ewangelię w Republice Środkowoafrykańskiej. Ksiądz Mateusz miał być okupem za gen. Miskina .