Archiwa kategorii: Stowarzyszenie

KS. MATEUSZ UWOLNIONY!

RADOŚĆ – KS. MATEUSZ UWOLNIONY! To PEWNE!!!
Ks. Mateusz Dziedzic został uwolniony dzisiaj, 26 listopada, po 6 tygodniach przebywania w niewoli!
Dzisiaj w godzinach południowych dokonało się uwolnienie części uwięzionych zakładników, a więc ks. Mateusza oraz grupy Kameruńczyków. Z naszych informacji wynika, że niestety część zakładników pochodzących z Republiki Środkowoafrykańskiej pozostaje nadal uwięzionych.
Ks. Mateusz obecnie udaje się do Republiki Konga – Stolicy Brazaville, gdzie prawdopodobnie spotka się z prezydentem tego Kraju. W Brazaville spotka się tam zapewne z ks. Bogdanem Piotrowskim, naszym tarnowskim misjonarzem. Cieszymy się jego uwolnieniem i dziękujemy Bogu za ten wielki dar.
Ks. Mateusz czuje się w miarę dobrze, i chociaż mocno zmęczony na ciele i na duchu jest bardzo wdzięczny niezliczonej rzeszy modlących się w jego intencji ludzi: w diecezji tarnowskiej, w całej Polsce, a także i za granicami kraju. Dziękuje dorosłym oraz dzieciom i młodzieży, chorym oraz wszystkim grupom duszpasterskim trwającym na modlitwie.

Porwany przez rebeliantów w misji Baboua z niedzieli na poniedziałek, ok. godz. 0.30 po północy, 13 października, z miejsca plebani w Baboua uzbrojeni rebelianci uprowadzili ks. Mateusza, który od pięciu lat głosi Ewangelię w Republice Środkowoafrykańskiej. Ksiądz Mateusz miał być okupem za gen. Miskina .

Zgromadzenie Walne

SONY DSC

Pierwsze Zgromadzenie Walne w nowym roku akademickim już za nami. Projekt, który będziemy realizować w tym roku szkolnym – Key Koo Kem To Ndoo czyli w języku ngambay Dom Bożego Miłosierdzia związany jest z budową Świątyni w N’Djamenie – stolicy Czadu. Przebywający tam ksiądz Stanisław Worwa podjął się tego dzieła a my chcielibyśmy się w nie włączyć w trzech wymiarach:

  • duchowym poprzez modlitwę,
  • misyjnym poprzez prowadzenie animacji w parafiach i szkołach naszej diecezji,
  • materialnym w postaci zakupu tabernakulum, które będzie centralnym punktem czadyjskiej Świątyni Bożego Miłosierdzia.

Środki na zakup tabernakulum chcielibyśmy zdobyć poprzez dystrybucję kalendarzy misyjnych na rok 2015. Serdecznie zapraszamy wszystkich do współpracy i włączenie się w to dzieło. Prosimy o kontakt tych, którzy chcieliby, abyśmy ich odwiedzili lub udostępnili materiały do animacji oraz tych, którzy chcieliby nabyć kalendarze misyjne.

Przypominamy również o ważnych datach w najbliższym roku szkolnym:

  • 24 stycznia 2015 (Czchów) – opłatek misyjny dla środowiska misyjnego naszej diecezji (animatorów, sióstr zakonnych, księży, misjonarzy, absolwentów SAMu, Legionu Misyjnego itp.),
  • Luty 2015 (Czchów) – dni formacji misyjnej dla kolędników misyjnych (zachęcamy animatorów do wpisywania się na poszczególne turnusy, więcej info -> http://kolednicy.boraca.pl/index.php/dni-formacji),
  • 15-17 maja 2015 (Gosławice, koło Tarnowa) – rekolekcje dla członków IM2 i SAMowiczów,
  • 24 maja 2015 (Muzeum Etnograficzne, Tarnów) – Misyjne Święto Dzieci

Dziękujemy Wszystkim członkom IM2 obecnym na Zgromadzeniu Walnym, oraz witamy nowych członków zarówno zwyczajnych, jak i wspierających. Wielkie Bóg Zapłać również dla Madzi Słowik, która podzieliła się z nami swoim doświadczeniem misyjnym w Kirgistanie.

SONY DSCSONY DSC

Zgromadzenie walne

Już 15 listopada 2014r. odbędzie się Zgromadzenie Walne członków Stowarzyszenia Inicjatywa Młodzi Misjom. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 11:00 w Kościele św. Józefa, przy Duszpasterstwie Akademickim TRATWA, Ul. Dwernickiego 1 w Tarnowie. Następnie przejdziemy na TRATWĘ i tam wspólnie omówimy to co przed nami, oraz podsumujemy sobie wakacje i ostatnie wydarzenia. Bardzo Was prosimy o zarezerwowanie sobie tego terminu i przybycie – liczymy na Waszą obecność

Pozdrawiam w imieniu Zarządu,
Joanna Płaneta – Prezes IM2